S.S.S.

  • Laser tag oyun ekipmanların Sertifikaları var mıdır?

Laser tag oyun ekipmanların Rusya Federasyonu kanunlarına göre zorunlu olarak sertifikalandırması istenmiyordur, fakat üretici firma LLC Lasertag kendi ekipmanların sertifikanlandırılmasını yaptı. Sertifikaları bu linkten bulabilirsiniz.

  • Laser tag oyun ekipmanını şu anda teslim aldım. Nasıl ateş isabetinin ayarını yapabilirim?

Ateş isabetini doğru olarak ayarını yapabilmek için 30-50 metre mesafesinden özel hedef KIT'e veya bant üzerindeki farklı algıyacıya ateş ederek yapabilirsiniz. Hedefi bir halka içerisinde isabetleyerek ateş ediyoruz, böylece vuruş noktasını tespit ediyoruz. Sonra kolimator veya optik görüş üstünde bulunan vidalarını çevirerek eşit mesafelerden vuruş noktası hedefi doğru olarak vurmasını sağlıyoruz. Vuruş noktası ne kadar isabetli olursa, o kadar laser tag silahı isabetli ateş eder. Buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  • Vuruş noktasının ölçüleri ne kadardır?

Standart tüplerin kızılötesi ışının çapı 100 m. aralığı için 1 m. Gündüz güneş aydınlatması altında alıcı algılayıcılar daha hassas oluyorlar, onun için vuruş noktası 60-70 sm kadar küçülür, gölgede ise 1,3m kadar olabilir. Bu nedenle vuruş noktasının koşullu değeri – 1 metredir. Optik sistemlerin altın standartına üretici firmamız çok uzun yol üzerinden varabildi. Bugün laser tag silahlarla ateş etmek aynı anda kolay ve zor. Son iki yıldır müşterilerimizden bir sürü olumlu yorum aldık. LASERWAR optik sisteminin ve tüplerin vuruş noktasının değeri ile, isabetli ateşle ve aynı anda ağırlık ve boyut olarak bir standart hale geldi.

  • Laser tag oyun ekipmanların isabetli ateş aralığı ne kadar?

Gündüz maksimum 500 metreye kadar laser tag silahla isabetli ateş yapabilinir. Kafa bantındaki algılayıcılar kızılötesi ışının gücüne göre faklı tepki veriyorlar. Üretici firma TSOP4856 fotoalgılayıcılar kullanmakta, bunlar güneşte daha hassas sinyal alıyor, bu nedenle isabetli ateş aralığı düşmekte ve gölgede daha uzun mesafeye isabetli ateş yapabilme fırsatı vermekte.

  • Nasıl ben vurulduğumu bilirim?

İlk olarak, vurulduğunuzda bantın arkasında bulunan sensörden bir titreşim hissederseniz ve yarıldığını belirten bir ses duyarsınız. Kısa bir zaman içerisinde ateş edemezsiniz (onun dışında kafa bantındaki sensörler yanarlar, ama siz tabi bunu göremezsiniz). Iskalama olursa, sanki yandan geçen mermi sesi gibi belirgin bir ses duyulacak.

  • Sensörleri kapatabilirmiyim?

Örneğin, kapüşonla bile kapatılan vuruş bantı sinyal alabilmekte, ama tabiki bu kısa mesafeler için geçerli.

  • Farklı hava şartları nasıl etkiler oyun ekipmanlarını?

Eksi derecelerde: kışın hava soğukken oyun ekipmanları kullanılabilir, fakat pillerin daha çabuk, bir buçuk – iki kes daha hızlı bittiğini belirtmek lazım. Soğukta elektronik çalışır, ama hiçbir şekilde soğukta saklamayınız (cihaz kapalı iken oda sıcaklığında saklayınız, cihazı çalıştırıldıktan sonra soğuk havada oynayabilirsiniz) karlı havada da oynayabilirsiniz, fakat cihazın olası boşluklarına kar girebilir ve sabitsiz olarak çalışmasına neden olabilir. Oyundan sonra oda sıcaklığında saklayınız ve birkaç saat cihazı kurutmanız gerekiyor.

Yağmurlu havalarda: su ve nem lasertag ekipmanları için öldürücü olabilir (bozulma riski var). Yağmurlu havada elektoniğin ve çiplerin devre dışı bırakılma ihtimali yüksektir. "LASERWAR" şirketi çok sağnak yağmurlu havada laser tag oynanmasını önermiyor.

  • Kapalı alanlar içinde laser tag ekipmanlarını kullanabilir miyim?

Evet, tabi ki oynayabilirsiniz. Çoğu laser tag külüpleri kışın ve yağmurlu havada sürekli oynamak için kapalı alanlarda oynatırlar. Sektirme efektini program aracılığıyla ayarlama fırsatı olması ve 1% den 100% kadar sektirme ayarlarını yapabilmeniz her hangi bir kapalı alanda rahatça oynama fırsatı tanıyor. Uzaktan kumanda aracılığıyla veya USB port ile bu ayarlarını yapabilirsiniz.

  • Laserwar firması tarafından üretilen ürünlerin garanti süresi ne kadar?

Üretici firma oyun ekipmanlarına 18 aya varan garanti verebiliyor.

  • Laser tag ekipmanları ne tür bir malzemeden gövdeleri yapıldı?

«SPECIAL» serisi için (özel eşsiz gövdeler) - AK-12LT «PREDATOR», ERASER, DESTROYER gövdeleri darbeye dayanıklı ABS plastikten (Akrilonitril bütadien stiren) üretilmişlerdir. Yapılan testin sonuçlarına göre bu maddeden yapılan gövdeler yüksek şok-dinamik ve statik yüke dayanabilir. Bu modeller en geniş müşteri kitlesi için öneriliyor ve ilk üretimden bu yana kadar gövde ile ilgili hiç bir problem çıkmadı.

«PRACTICAL» serisi için MR-512, Hitman ve Grac tabancıları, UMG «Drozd», v.s. gövdeleri darbeye dayanıklı ABS plastikten (Akrilonitril bütadien stiren) ve metalden üretilmişlerdir.